понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 42
home Вести

Нов извештај на СЗО: Во оваа земја нема коронавирус

Нов извештај на СЗО: Во оваа земја нема коронавирус

Во Северна Кореја и натаму не е забележан ниту еден случај на коронавирус, покажа последниот извештај на Светската здравствена организација.

До сега во оваа земја се тестирани 10.462 лица и до 29 октомври ниту едно лице не било позитивно на Ковид-19. Идентификувани биле 5.368 лица како сомнителни на вирусот, од кои осум биле странци.

Северна Кореја тврди дека е земја без случаи на коронавирус.

Коронавирус