вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Вести

Носел чудна перика, па станал сомнителен: Овој човек на урнебесен начин сакал да прошверцува дрога вредна 30.000 евра

Носел чудна перика, па станал сомнителен: Овој човек на урнебесен начин сакал да прошверцува дрога вредна 30.000 евра

Полицијата  во Шпанија на интернационалниот аеродром во Барселона уапси човек кој пробал на прошверцува  половина килограм кокаин под својата чудна перика.

Надлежните велат дека  човекот  изгледал многу сомнително и нервозно. Тој во Барселона пристигнал со лет од Богора, Колумбиа.

Полицајците биле зачудени и од изгледот на неговата перика и го запреле.

Откако го замолиле да ја извади периката под неа се наоѓал спакуваниот кокаин кој бил проценет дека има вредност од околу 30.000 евра.

Коронавирус