сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 63
home Вести

Ништо од помирјето – нови судири меѓу Палестинците и израелската полиција во џамија

Ништо од помирјето – нови судири меѓу Палестинците и израелската полиција во џамија

Нови судири меѓу Палестинците и израелската полиција избувнаа денеска во комплексот на џамијата Ал-Акса во Ерусалим, јавија западни медиуми и полицијата.

Портпаролот на израелската полиција, Мики Розенфелд, изјави дека полицајците биле мета на Палестинци кои фрлале камења и започнале мерки за сузбивање „немири“.

На местото се водат жестоки судири меѓу полицијата и Палестинците. (МИА)

Коронавирус