сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 58
home Вести

Никој не очекуваше дека вака Рама ќе дојде облечен на гласање – ја набедил и сопругата да се појави во оваа комбинација (ФОТО)

Никој не очекуваше дека вака Рама ќе дојде облечен на гласање – ја набедил и сопругата да се појави во оваа комбинација (ФОТО)

Албанија вчера гласаше за нов состав во парламентот, а она што најмногу го привлече вниманието освен гласовите од изборите, беше и стајлингот на Еди Рама.

Актуелниот премиер Рама на гласањето во близина на Тирана се појави со својата сопруга Линда.

За разлика од вообичаените „тоалети“ кои се карактеристичните на сопругите на политичарите овој пат таа се појави со кошула и панталони, додека целото внимание го привлече самиот премиер кој се појави во спортска варијанта како да иде на спортување.

Актуелниот претседател на владата на себе имаше и капче, но и задолжителна маска за лице, погледнете.

Коронавирус