сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home Вести

НЕВООБИЧАЕНО: „Боинг“ во проблеми, авионите паркирани на паркинг за автомобили (ВИДЕО)

НЕВООБИЧАЕНО: „Боинг“ во проблеми, авионите паркирани на паркинг за автомобили (ВИДЕО)

Поради проблеми со сензорите во системот за контрола на летот, сите „Боинг 737“ авиони се приземјени откако неколку од нив се урнаа.

Големиот број приземјени создаде нов проблем за компанијата која бара начин каде да ги смести авионите, па пронаоѓа и алтернативи.

Во Рентон, Вашингтон каде е фабриката на „Боинг“, бројот на приземјени авиони е толку голем што некои од нив се паркирани на паркинг местата наменети за автомобилите на вработените.

Како што пишува Блумберг, ширум светот се приземјени околу 500 авиони „Боинг 737 макс“, а стотина од нив се во фабриката во Рентон.

Парламентарни избори 2020