недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Неверојатно: Швајцарец во ист ден добил и изгубил милион франци на лото

Неверојатно: Швајцарец во ист ден добил и изгубил милион франци на лото

Швајцарец освои и за само неколку минути изгуби милион франци на лото, бидејќи дошло до технички проблеми.

На Андреас Бирклиј му се исполнил сонот кога неговото лото ливче било извлечено, меѓутоа за кратко време телевизискиот канал СРФ му се извинил, бидејќи дошло до грешка поради технички проблеми.

Новото извлекување на лото ќе биде по Божик.