понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 72
home Вести

НЕВЕРОЈАТНИ СНИМКИ: Животни мрзнат во движење на -42 степени

НЕВЕРОЈАТНИ СНИМКИ: Животни мрзнат во движење на -42 степени

Неверојатните снимки од Казахстан го обиколија светот. Во оваа земја повеќе од една недела има екстремно студеното време со температура и до -42 степени.

Екстремниот студ им се закануваат и на луѓето и на животните, а на снимките кои ги објавија граѓаните можат да се видат животни, кои се смрзнале во движење.

Погледнете.

Коронавирус