среда, 30. септември 2020. Вести денес: 120
home Вести

Неверојатна прецизност: Мајката ја погоди ќерката со папуча од 30 метри (ВИДЕО)

Неверојатна прецизност: Мајката ја погоди ќерката со папуча од 30 метри (ВИДЕО)

Ова е еден од најпрецизните погодоци што ќе ги видите оваа година, а не се работи за спортски настан, туку за семејна кавга!

На видеото се гледа како мајката излегува на патот, и од околу 30 метри, ја погодува својата ќерка со папуча по грб.

Настанот веројатно е снимен во Мексико, а жената која гаѓа, ја охрабрува машки глас, велејќи и: „Ајде, ајде, удри ја!”

Погодената ќерка беше толку изненадена што падна на патот, а мајката се изнасмеа за нејзиниот прецизен удар.

Коронавирус