сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Несреќа во Венеција: Се судрија крузер и туристички брод, 4 лица повредени

Несреќа во Венеција: Се судрија крузер и туристички брод, 4 лица повредени

Четири лица се полесно повредени денеска при судар на крузер и туристички брод во Венеција, јавија италијанските медиуми.

Агенцијата Анса објави дека две лица се префрлени во болница.

Сударот се случил во каналот Џудека.

Противпожарната служба на Твитер соопшти дека ситуацијата е под контрола.

Коронавирус