вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Вести

НЕСРЕЌА: Се урна училишна зграда во Антверпен- има загинати и исчезнати

НЕСРЕЌА: Се урна училишна зграда во Антверпен- има загинати и исчезнати

Најмалку едно лице загина, а деветмина се повредени при уривање на зграда на основно училиште во изградба во белгискиот град Антверпен, соопштија локалните власти.

Се претпоставува дека сите повредени се градежни работници, од кои осуммина се наоѓаат во тешка состојба.

Белгиските медиуми објавија дека пет лица се водат како исчезнати и во тек е спасувачка акција.

Коронавирус