сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Несреќа на Петровден: Повредени осум деца откако пукнал носачот на рингишпилот- ова се хорор деталите!

Несреќа на Петровден: Повредени осум деца откако пукнал носачот на рингишпилот- ова се хорор деталите!

Синоќа околу 20:30 часот за време на панаѓур кој бил организиран по повод верскиот празник Петровден, во село Колут кај Сомбор, се случила несреќа во која се повредени осум деца.

Според српските медиуми во текот на вртењето на рингишпилот на кој се забавувале деца пукнал главниот столб.

При оваа несреќа се повредиле осум деца од кои три се во потешка состојба.

Сите тие биле пренесени во болницата во Сомбор и не се во животна опасност, иако се во шок. Децата главно имаат фрактури, модринки и истегнувања, пренесуваат српските медиуми.

Коронавирус