вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Непознат напаѓач во САД застрела две лица

Непознат напаѓач во САД застрела две лица

Неидентификуван маж застрела две лица на автопат во американската држава Хјустон и во моментов се трага по него, соопшти полицијата.

Припадниците на полицијата прво одговориле на повик за сообраќајна незгода, по што на местото на настанот е утврдено дека дошло до пукање од огнено оружје, при што се убиени две лица, пренесува Си-Ен-Ен. Исто така, потврдено е дека во возилото на напаѓачот биле пронајдени наркотици.

Напаѓачот, кој наводно бил лут од сообраќајната несреќа, пукал во друго возило.

„По судирот, од едно возило излегоа две лица. Едно од нив имаше оружје и започна да пука кон друго возило“, соопшти полицијата, додавајќи дека сторителот сè уште е во бегство.

Коронавирус