сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нема веќе лотарија за ЗЕЛЕНА КАРТА: Трамп ја укинува

Нема веќе лотарија за ЗЕЛЕНА КАРТА: Трамп ја укинува

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека е време да се укине американската лотарија за добивање Зелена карта.

„Време е да завршиме со лотаријата за визите. Конгресот мора да обезбеди имиграциски систем и да ги заштити Американците“, напиша Трамп на Твитер.

Познатата „Лотарија за визи“ се одржува со години во САД и беше шанса за многумина од целиот свет да добијат американска зелена карта.

Коронавирус