четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Неколкумина повредени во напад со нож во Оберхаузен

Неколкумина повредени во напад со нож во Оберхаузен

Неколку лица беа повредени синоќа во напад со нож во западниот германски град Оберхаузен. Осомничениот за нападот е уапсен.

Германскиот протал ВАЗ наведува дека повредените се во критична состојба и се на интензивна нега. Самиот напаѓач е повреден и хоспитализиран.

Портпаролот на полицијата Кристоф Викхорст не даде информации за мотивите на злосторството.

Полицијата во Оберхаузен побара помош од колегите од Есен за да се обезбеди местото на злосторството.

Коронавирус