недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 46
home Вести

Не секој може да живее во Австралија: Од овие фотографии на многумина ќе им се “преврти желудникот“

Не секој може да живее во Австралија: Од овие фотографии на многумина ќе им се “преврти желудникот“

Луѓето кои живеат во Австралија веќе се навикнати на сцени со отровни животни насекаде околу нив, но овој начин на живот не е за секого.

Австралија е позната по својата природна убавина, по разновидноста на фауната и флората, но и по опасностите што демнеат скоро на секој чекор.

Дивата австралиска природа не е по сечиј вкус, а фотографиите кои се шират на социјалните мрежи покажуваат како изгледа секојдневието таму од кое би се плашеле многумина.