среда, 23. септември 2020. Вести денес: 173
home Вести

Навивачите до Јовановски: Пренеси му на Заев, игра Република Македонија, а не Северна“

Навивачите до Јовановски: Пренеси му на Заев, игра Република Македонија, а не Северна“

Македонските навивачи со порака до градоначалникот на општина Прилеп Илија Јовановски кој ги следеше натпреварите на Македонската ракометна репрезентација во Минхен.

Тие му порачаа да му пренесе на премиерот Зоран Заев дека игра Република Македонија, а не Северна.

Коронавирус