среда, 8. декември 2021. Вести денес: 116
home Вести

Навивач на Ливерпул исчезна по финалето на Лигата на шампионите (ФОТО)

Навивач на Ливерпул исчезна по финалето на Лигата на шампионите (ФОТО)

Младиот навивач на Ливерпул, Маколи Нигас исчезна по финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Мадрид со Тотенхем (2:0), објави новинарката Џени Кирхам.

Натпреварот се одигра во саботата на стадионот на Атлетико.

Според Кирхам, навивачот требаше денес да лета дома (Англија), но тоа не се случило, а семејството не добило никакви пораки од него. (МИА)

Коронавирус