среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Навални се врати во Русија и предизвика хаос на аеродромот во Москва (ВИДЕО)

Навални се врати во Русија и предизвика хаос на аеродромот во Москва (ВИДЕО)

На видеата објавени на социјалните мрежи може да се види како полицијата ја носи опозициската политичарка Љубов Собол од терминалот на аеродромот Внуково, објави Ројтерс.

Рускиот опозиционер и блогер Алексеј Навални ја напушти Германија, каде се лекуваше поради наводно труење, за да се врати во Русија, каде му се заканува затворска казна.

На Навални од Москва му беше кажано дека ако не се врати во Русија до 30 декември, ќе биде уапсен бидејќи не ја издржал затворската казна до крај.

Коронавирус