вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 52
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Навални пуштен од притвор

Навални пуштен од притвор

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денеска, по 20 дена, е пуштен од притвор.

Навални беше притворен под обвинение дека организирал недозволен протест во септември.

Рускиот опозициски лидер беше во притвор од 24 септември, кога му истече претходното притворање од 30 дена поради планирани демонстрации во јануари, кои власта не ги одобруваше.

(Миа)