понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Навални ја дочека пресудата, а потоа имаше порака за својата сопруга (ВИДЕО)

Навални ја дочека пресудата, а потоа имаше порака за својата сопруга (ВИДЕО)

Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални е осуден на затворска казна од 2 години и 8 месеци, а својата пресуда ја дочека мирно.

Сепак, не беше целосно ладнокрвен, на кратка снимка објавена на социјалните мрежи се гледа како цело време нежно ја гледа сопругата, а во еден момент успеа со прстите да формира срце. Цело време Навални со љубов ја гледаше Јулија во судницата и на моменти слегнуваше со рамената, како да знаеше која казна го чека.

Судот во Москва го осуди Навални на 2 години и 8 месеци затвор, првичната казна од три и пол години е намалена поради десетте месеци кои Навални ги мина под домашен притвор.

Навални беше уапсен на 17 јануари по враќањето од Германија каде закрепна по труење со нервен гас.

ЕУРО 2020

Македонија