среда, 21. април 2021. Вести денес: 169
home Вести

Наставник од средно училиште уловен додека фотографира ученичка под здолниште без нејзино знаење (ФОТО)

Наставник од средно училиште уловен додека фотографира ученичка под здолниште без нејзино знаење  (ФОТО)

Наставник во средно училиште е уловен како фоторафира ученичка под здолништето без нејзино знаење, а воо меѓувреме истиот беше снимен од страна на учениците од класот.

Надлежните од образовниот систем во Лос Риос го откриле наставникот и истиот е суспендиран пошто ќе следи расветлување на случајот за сексуално вознемирување.

Ваквата одлука следи откако видеото се појави на социјалните мрежи, при што предизвика вистинска лавина на реакции, пишува „The Sun“.

На видеото јасно се гледа како наставникот со телефонот во рака е подготвен со цел да ја фотографира ученичката под здолништето.

Медиумите во Еквадор пренесуваат дека министерството за образование работи на случајот, притоа потенцирајќи дека за сексуално вознемирување постои нула толеранција.

Коронавирус