четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 154
home Вести

НАСА објави фотографии: Пожарот во Калифорнија од вселената

НАСА објави фотографии: Пожарот во Калифорнија од вселената

Огромниот пожар кој неколку дена беснее во Калифорнија се гледа и од вселената.

НАСА објави фотографии на кои се гледа како огнената стихија се шири во Калифорнија.

Според најновите информации, во пожарот животот го загубија најмалку 25 лица, стотици се повредени, а изгорени се над 6 000 објекти.

Над 25.000 луѓе се евакуирани во северниот дел на државата, а на југот во близина на Лос Анџелес наредба за евакуација добиле уште 200.000 луѓе.

Локални избори 2021