сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 33
home Вести

Напаѓачот влетал со два пиштоли: Пукотници во катедрала за време на миса, најмалку четворица мртви

Напаѓачот влетал со два пиштоли: Пукотници во катедрала за време на миса, најмалку четворица мртви

Непознат маж денеска отворил оган во катедрала во Кампинас за време на миса и убил најмалку 4 лица.

Како што соопштуваат локалните медиуми, напаѓачот влетал во катедралата и почнал да пука од два пиштоли.

Во пукотниците смртно погодил најмалку 4 лица, најмалку десетина се повредени, а потоа напаѓачот се самоубил.

Коронавирус