сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Напаѓачот кој уби 17 средношколци останува во притвор без право на кауција

Напаѓачот кој уби 17 средношколци останува во притвор без право на кауција

Судија од Флорида нареди напаѓачот Николас Круз, кој е обвинет за убиство на 17 лица во средно училиште, да биде задржан во притвор без право на кауција.

Круз се појави на судско сослушување во портокалова облека со лисици на рацете зад грбот. Неговата адвокатка рече дека нема да поднесе жалба на одлуката на судот.

Николас Круз беше уапсен откако уби 17 луѓе во училиштето Марџори Стоунман Даглас во градот Паркленд на околу 70 км северно од Мајами и е обвинет по 17 точки за убиство со предумисла.

Коронавирус