понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 162
home Вести

Напаѓачот кој уби 12 лица во бар во Калифорнија се самоубил

Напаѓачот кој уби 12 лица во бар во Калифорнија се самоубил

Вооружениот напаѓач, кој уби 12 лица во бар во јужна Калифорнија, самиот се застрелал, покажа аутопсијата на неговото тело.

Локалната полиција потсети дека 28-годишниот Иан Дејвид Лонг беше пронајден мртов на местото на нападот.

МИА

Коронавирус