среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Најстарата личност која оздравела од коронавирусот е 103-годишна жена- еве од која држава е таа

Најстарата личност која оздравела од коронавирусот е 103-годишна жена- еве од која држава е таа

Највозрасната личност која се опоравила од Ковид-19 е 103-годишна жена од Кина.

Жанг Гуангфен ја преболе болеста откако шест дена беше во болница во Вухан, градот во Кина кој до неодамна беше центар на епидемијата.

Нејзиниот лекар информираше дека таа брзо оздравела бидејќи немала други здравствени проблеми, освен благ хроничен бронхитис.

Коронавирус