вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Најопремениот тунел за шверц на дрога и оружје

Најопремениот тунел за шверц на дрога и оружје

Шверцерски тунел кој американските власти го открија под границата со Мексико е, како што велат, најсофистицираниот кој нарко-мафијата досега го направила.

Во тунелот долг 400 метри се откриени водовод, вентилациски систем и шини.

Во песокот на Аризона тунелот бил откриен од федерални агенти во соработка со Агенцијата за имиграција и американската царинска управа.