понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 150
home Вести

Најмалку тројца загинати во терористички напад во Иран

Најмалку тројца загинати во терористички напад во Иран

Најмалку три лица загинаа при напад со автомобил-бомба врз полициска станица во градот Чабахар, југоисточен Иран.

Иранската државна телевизија инцидентот го окарактеризира како терористички напад.

Коронавирус