сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Најмалку тројца загинати при пад на мал авион во САД

Најмалку тројца загинати при пад на мал авион во САД

Најмалку три лица загинаа откако се урна мал авион од типот Цесна во американската сојузна држава Индијана.

Цесна 441 се урна на околу пет километри северно од Росвил.

Истражителите соопштија дека сите кои биле во авионот загинале, додавајќи оти не е утврден точниот број на жртвите.

Qatar 2022