понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 50
home Вести

Најмалку три лица загинаа во оружен напад во Адис Абеба

Најмалку три лица загинаа во оружен напад во Адис Абеба

Најмалку три лица загинаа денеска во оружен напад во центарот на етиопискиот главен град Адис Абеба.

Според очевидци, меѓу загинатите е и едно лице во засега неидентификувана униформа. Тие тврдат дека патиштата во дистриктот Боле се блокирани.

Властите во Етиопија се уште не соопштиле никаква информација во врска со инцидентот.