сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 53
home Вести

Најмалку шест лица повредени при принудно слетување на авион во Гвајана

Најмалку шест лица повредени при принудно слетување на авион во Гвајана

Најмалку шест лица се повредени утрово кога авион на „Флај Џамајка“, кој летал за Торонто, принудно слета во Гвајана.

Авионот, со 120 патници и осум членови на екипажот, принудно слета поради проблеми со хидрауличен систем.

Шесте патници се здобија со полесни повреди при слетувањето на меѓународниот аеродром Чеди Џаган.