четврток, 13. август 2020. Вести денес: 160
home Вести

Најмалку седум жртви во автобуска несреќа

Најмалку седум жртви во автобуска несреќа

Шестмина ученици и возачот загинаа вчера во северниот дел на Индија кога училишен автобус излетал од патот и паднал во клисура, соопшти полицијата.

Во инцидентот се повредени 12 ученици кои се префрлени во болница.

Несреќата се случила на планински пат во индиската држава Химачал Прадеш.

Причината за несреќата се уште не е позната.

Коронавирус