понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 9
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Најмалку пет жртви во пожар во Стразбур

Најмалку пет жртви во пожар во Стразбур

Најмалку пет лица загинаа во пожар што избувна во една зграда во Стразбур.

Противпожарната служба соопшти дека седум луѓе се повредени.

Пожарот е под контрола

Парламентарни избори 2020