сабота, 24. август 2019. Вести денес: 60
home Вести

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан на најгорен кат во станбена зграда во југозападна Германија, соопшти локалната полиција.

Пожарот избувнал во зграда во Ламбрехт, синоќа околу 22 часот и 30 минути по локално време.

Причината за пожарот не е утврдена, стои во заедничко соопштение на регионалната полиција и државниот обвинител.