петок, 29. јули 2022. Вести денес: 99
home Вести

Најмалку осуммина загинати при пожар во психијатриска болница во Чешка

Најмалку осуммина загинати при пожар во психијатриска болница во Чешка

Најмалку осум луѓе  загинаа, а 30 се повредени во пожар што изби во псхијатриска болница во чешкиот град Вејпрти.

Портпаролот на регионалната противпожарна служба изјави дека пожарот избил утрово во психијатриската болница.

Меѓу повредените, најмалку едно лице се во критична состојба. (МИА)

Коронавирус