вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 39
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Најмалку една жртва во експлозија на гас во Балтимор

Најмалку една жртва во експлозија на гас во Балтимор

Најмалку едно лице загина, а четири се повредени во експлозија на гас во Балтимор, каде под урнатините има и неколку деца.

Според првите информации, загинала една жена, а четири лица се хоспитализирани со сериозни повреди.

Експлозијата уништила три куќи и оштетила четврта, а остатоците биле расфрлани низ целата населба. На многу куќи од експлозијата испукало стакло.

Иако пожарникарите официјално објавија дека станува збор за експлозија на природен гас, причините за несреќата се испитуваат.