сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Најмалку еден загинат во верижен судар во Италија

Најмалку еден загинат во верижен судар во Италија

Повеќе од 80 возила учествуваа во верижен судир во северниот дел на Италија, при што едно лице загина, а 37 се повредени.

Несреќата се случила поради густата магла и слабата видливоста на автопатот во блзиина на Верона.

Шест лица од повредените се во тешка здраствена состојба.

Коронавирус