петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 132
home Вести

Најмалку девет луѓе загинаа во поплавите во Израел

Настрада група тинејџери, кои биле на излет јужно од Мртво Море.
Најмалку девет луѓе загинаа во поплавите во Израел

Девет лица загинаа во поплави во Израел, соопшти националната спасувачка служба.

Настрада група тинејџери, кои биле на излет јужно од Мртво Море.

Едно лице се води за исчезнато, додека 15 излетници се спасени. Полицијата и воени хеликоптери трагаат по исчезнатиот тинејџер.

Претседателот на Израел Реувен Ривлин на Твитер напиша дека државата жали за загубата на млади животи.