петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 196
home Вести

Најмалку девет лица затрупани под урната зграда во Шангај

Најмалку девет лица затрупани под урната зграда во Шангај

Најмалку девет лица останале затрупани во града која денеска се урнала во финансискиот центар на Шангај.

Спасувачката служба соопшти дека зградата во дистриктот Чангнинг во моментот кога се урнала била во фаза на реновирање, со цел во неа да се отвори салон за продажба на автомобили.

Од 20 луѓе, 11 се извлечени од под урнатините, но се уште нема детали за нивната здравствена состојба.

Коронавирус