петок, 31. март 2023. Вести денес: 135
home Вести

Најмалку девет лица повредени при експлозија во Тунис

Најмалку девет лица повредени при експлозија во Тунис

Силна експлозија одекна во центарот на главниот град на Тунис.

Според Туниското државно радио, жена активирала експлозивна направа во центарот на Тунис.

Според полицијата во нападот повредени се девет лица.