среда, 8. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Најмалку десет загинати во поплави во Египет

Најмалку десет загинати во поплави во Египет

Најмалку десет лица, од кои четири деца, загинаа во вчерашните поплави што го погодија главниот град на Египет, Каиро.

Поради надојдената вода не работеа училиштата и универзитетите, а голем дел фирми делумно работаат. Обилните дождови поплавија голем број патишта, поради што беше нарушен и сообраќајот.

Од поплавите најмногу погодени се источните предградија на Каиро, Наср Сити и Хелиополис, кои се лоцирани во близина на меѓународниот аеродром.

Парламентарни избори 2020