четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 143
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

Најмалку четворица застрелани во новинска агенција во Мериленд

Најмалку четворица застрелани во новинска агенција во Мериленд

Најмалку четири лица се застрелани во новинската редакција на весникот „Капитал“, во Анаполис, Мериленд.

Локалната полиција на Твитер соопшти дека зградата е евакуирана и оти одговарила на повикот, со кој им било јавено дека некоја личност пука кон вработените.

Локалниот шериф Рон Бејтмен изјави дека еден осомничен е уапсен.

Претходно, „Д Балтимор Сан“, кој го поседува весникот од Анаполис, потврди дека имало пукање во редакцијата.

Коронавирус