четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Најмалку четири жртви при уривање на зграда во Бахреин

Најмалку четири жртви при уривање на зграда во Бахреин

Најмалку четири лица загинаа, а 20 се повредени при уривање на зграда во главниот град на Бахреин, Манама.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на лице место биле пронајдени три тела, а четвртото лице починало во болница.

Несреќата се случила во предградието на Манама, Салманија.

Коронавирус