среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 136
home Вести

Најмалку 40 повредени во судар на тролејбус и трамвај во Чешка

Најмалку 40 повредени во судар на тролејбус и трамвај во Чешка

Најмалку 40 лица се повредени во директен судар на трамвај и тролејбус во чешкиот град Брно.

Противпожарната служба соопшти дека сударот се случил на прометна улица и дека повредените патници се од тролејбусот, додека трамвајот бил празен и во него се наоѓал само возачот.

Во тек е истрага за причините за несреќата.

Коронавирус