сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 38
home Вести

Најмалку 40 луѓе загинаа во сообраќајна несреќа во Бразил

Најмалку 40 луѓе загинаа во сообраќајна несреќа во Бразил

Најмалку 40 луѓе загинаа во судир помеѓу автобус и камион во бразилската сојузна држава Сао Паоло.

На местото на несреќата загинале 37 луѓе, додека уште тројца починале во болница.

Се уште не е познат бројот на повредените лица во сообраќајната несреќа.

Исто така се уште не е позната причината за судирот. (МИА)

Коронавирус