четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Најмалку 23 загинати во обид за бунт во затвор во Богота

Најмалку 23 загинати во обид за бунт во затвор во Богота

Дури 23 затвореници загинаа, а други 90 се повредени во бунт во затвор во колумбиската престолнина Богота, информира колумбиската министерка  за правда Маргарита Кабело, цитирана од француските медиуми

-Бунтот е предизвикан од затворениицте поради обид за масовно бегство од затворот „Ла Модело“ во текот на ноќта, прецизира Кабело. (МИА)

Коронавирус