четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 184
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Вести

Најмалку 23 лица се отруле од алкохол на погреб во Мексико

Најмалку 23 лица се отруле од алкохол на погреб во Мексико

Најмалку 23 лица починале во Мексико откако консумирале алкохолен пијалак кој содржел метил алкохол, соопштија денеска локалните власти.

Труењето се случило изминатиот викенд во државата Пуебла, за време на погреб.

Пациенти со симптоми на труење и вчера биле примени во болницата. Тие се пожалиле на главоболка, гадење и повраќање.

Градските власти ги негираа гласините дека пациентите починале како резултат на епидемијата на коронавирусот.

На погребот имало околу 80 луѓе.

Парламентарни избори 2020