петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Вести

Најмалку 20 загинати во иранска база во Алепо

Најмалку 20 загинати во иранска база во Алепо

Најмалку 20 луѓе загинаа во експлозија во Алепо,на север во Сирија, јави Си-Ен-Ен Турк.

Експлозијата се случила во иранска база во јужниот дел од Алепо.

Во зоната на експлозијата регистрирани се и авиони. Нема извештаи за причината за експлозијата.

Коронавирус