петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 183
home Вести

Најмалку 20 загинати при бомбардирање во источниот дел на Сирија

Најмалку 20 загинати при бомбардирање во источниот дел на Сирија

Најмалку 20 луѓе загинаа при бомбардирање на подрачје под контрола на Исламска држава во источниот дел на Сирија, јави сириската новинска агенција САНА.

Додека според Сириската опсерваторија за човекови права во бомбардирањето на селото Бегуз загинаа 23 лица од кои 10 припадници на ИД.

И според САНА и невладината организација со седиште во Лондон, бомбардирањето го извела коалицијата предводена од САД.

Локални избори 2021