вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 15
home Вести

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозиите во Кабул

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозиите во Кабул

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во двете експлозии што се случија во близина на воената болница во главниот град на Авганистан, Кабул.

Според очевидците по експлозиите се слушнале и истрели.

Се уште се непознати причините за експлозијата во близина на болницата Сардар Мохамад Дауд Кан.

Коронавирус